ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13229236
*
nr 1322 9236
Spegel
1920-tal, 98x35 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 april 2020
kl 18:51:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/4 11:15:35
1
100 kr
23/4 12:59:25
2
150 kr
23/4 22:51:58
3
200 kr
27/4 16:12:06
4
250 kr
27/4 18:26:20
5
300 kr
27/4 18:46:50
6
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 1322 9236
Spegel
1920-tal, 98x35 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 april 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/4 11:15:35 | 1 | 100 kr |
23/4 12:59:25 | 2 | 150 kr |
23/4 22:51:58 | 3 | 200 kr |
27/4 16:12:06 | 4 | 250 kr |
27/4 18:26:20 | 5 | 300 kr |
27/4 18:46:50 | 6 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53